האם נתפס חומר פדופילי במחשבו של זדורוב?

מתוך פסק הדין בבית המשפט המחוזי


כך גם נמצא במחשב הנאשם מספר רב של "שאריות" תמונות מאתרי פורנו של תמונות קטינים, בעיקר קטינות (ראה: ת/625, ע' 3).

בחקירתו הראשית העיד סגל בעניין זה:

"ת. אנו מסוגלים ללכת אחורה ולראות מה הוא עשה, להיכן הוא גלש, במקרה זה היה ריכוז מאוד גבוה של תמונות של קטינים וקטינות במחשב, אני רוצה לציין שבבדיקה הזו לא נצרבו כל התמונות, נצרבו חלק מהתמונות וזאת כיוון שמדובר בבדיקה ראשונית, החוקרים היו צריכים לקבל חוות דעת לקראת מה הולכים בחקירה ואח"כ נכנסנו לעומק ושם באמת מצאנו פי 2 תמונות של קטינות, של פדופיליה.

ש. כשאתם מוצאים תמונה כזו בשאריות, האם זה אומר שבעל המחשב עשה פעולה אקטיבית לשמור את התמונות.

ת. לא, בעל המחשב הזה לא שמר אף תמונה אבל זה אומר שיש לו התעניינות בנושא, זה לא אומר שהוא עבר על החוק, הוא ראה את הדף עם התמונות."

(ראה: ע' 868, ש' 24- ע' 869, ש' 4 לפרוטוקול).

בבחינת הדואר של בעל המחשב, לא נמצאו קשרים לאתרי פורנו של קטינים או יצירת קשר עם קטינים, כך גם לא נמצאו סרטי פורנו של קטינים (ראה: ת/625, ע' 3).

ביום 26.12.06 נערכה בדיקה שנייה למחשב הנאשם על-ידי העד סגל, כאשר דו"ח זה אינו מבטל את הדו"ח הקודם או סותר אותו אלא נכתב בעקבות ביצוע בדיקה מקיפה יותר (ראה: ת/628).

בהתאם לממצאי הדו"ח, מספרי ה- ICQ היו זהים לאלה שנמצאו בבדיקה הקודמת, בוצע חיפוש נוסף של תמונות שנחזות כקטינים, ניתן להבין מתי כל תמונה נוצרה ומתי בעל המחשב צפה באותה תמונה, אך לא ניתן לדעת את מקור התמונות מלבד תמונה אחת שהודפסה עם המאפיינים שלה ותמונות שנצרבו ועליהן יש כיתוב של TEEN, אף שבבדיקה זו נצרב מספר רב של תמונות, אין סתירה לעומת ממצאי הבדיקה הראשונה היות שבבדיקה הראשונה הופסק חיפוש תמונות שנחזות של קטינים לאחר 100 תמונות בהתאם להנחיה שהתקבלה (ראה: ת/628, ע' 1).

בעניין פירוש המונח TEENS, ציין העד סגל הן במזכרו מיום 31.12.06 (ת/635) והן בעדותו בפני (ע' 874 לפרוטוקול), כי היות והצגת נערות מתחת לגיל 18 מהווה עבירה בארה"ב, כמו גם בארץ, מציגים באתרים הנדונים בחורות שהן אמנם מעל גיל 18, אך נחזות כקטינות או נראות פיזית כילדות והכתירו זאת כ- TEEN:

"…עצם הענין שבעל המחשב, החשוד מחפש ורושם ומקליד TEENS זאת אומרת שיש לו איזה פנטזיה, שמתגלגל אצלו משהו והוא רוצה לראות נשים צעירות, במקרה הזה זה לא אתר פדופילי, כל הבחורות מעל גיל 18 אבל זה מראה את עצם המחשבה."

(ראה: ע' 874 לפרוטוקול, ש' 8-11).

בעניין זה העיד סגל בחקירתו הנגדית:

"ת. אני יכול להגיד לך שהוא גלש לאתרים שקשורים ל – TEEN, הוא לא רשם משהו שהוא פדו' וכו'.

(ראה: ע' 875 לפרוטוקול, ש' 15).

ובעניין הודעות פופ-אפ עליהן נשאל בחקירתו הנגדית, מסר:

"ת. יש אכן ענין שנקרא 'פופ אפ' על כל אתר שאתה מקליד לפעמים קופצים כל מיני פרסומות, כניסה לוירוסים, אם זה היה המקרה כאן, באיזה אתר כלשהוא, תבחר איזה אתר, אז היינו רואים את ההמשכיות של אתר, אם למשל הוא נכנס ל – TEEN והיה 'פופ' או חלונות שמקשרים לאתרים נוספים, הייתי צריך לראות את זה בהיסטוריית הגלישה ופה לא ראיתי.

ת. אם זה קפץ למסך מולו, אני אראה את זה

דרג מאמר זה:
5/5
Section 1
Section 2
Section 3