נ/158 עדותה של התלמידה אב.אה. "ראיתי רגליים של ילדה עם נעלי אולסטאר לא זוכרת באיזה צבע וגם ראיתי טיפות קטנות של דם על הריצפה" (עדת הגנה מס' 3)

אני גרה בקצרין ולומדת בנופי גולן, אני לומדת בביס׳ נופי גולן שנמצא בקצרין ליד תחנת המשטרה.


אני לומדת בבית הספר מכיתה ז׳, כיום אני בכיתה ט1

ביום הרצח של תאיר ראדה ז"ל שאותה הכרתי טוב, זה היה ביום רביעי, הגעתי באותו יום לבית ספר בשעה שבע וחצי בבוקר, ראיתי את תאיר בין השיעור החמישי לבין השיעור השישי, זה היה בסביבות השעה 12:00 אני חושבת, תאיר נכנסה לכיתה שלנו וישבה שם עם כמה ילדים, נראתה במצב רוח טוב ועזבה את הכיתה כשהיה צילצול, מאז לא ראיתי אותה יותר, באותו יום סיימתי את הלימודים שלי בשעה 13:50, בשיעור האחרון היינו באודיטוריום למדנו היסטוריה, ראינו סרט תוך כדי השיעור ואמא שלי התקשרה לטלפון הנייד שלי למקרה דחוף ועניתי והתכופפתי, זה היה תוך כדי השיעור ואמרתי לאמא שתתקשר יותר מאוחר והמורה ראתה אותי והחרימה לי את הטלפון, כי דיברתי תוך כדי שיעור, השיעור הסתיים בשעה 13:50 ונגשתי למחנכת של ט2 אמרתי לה שלקחו לי את הטלפון ושזה חשוב לי לקבל אותו חזרה והיא התקשרה למחנכת שלי זהXX ואמרה לה שללקחו לי את הטלפון ואם לקחת לי אותו או להחזיר לי אותו וזהXX אישרה להחזיר לי את הטלפון, אחרי שהטלפון הוחזר לי, הייתי צריכה לשטוף פנים ואז עליתי לשירותי הבנות בקומה השניה, השירותים של כיתות ט ו י', נכנסתי לשירותים יש שם 4 תאים של שירותים, התא האחרון נעול תמיד, ראיתי שהתא שלפניו סגור, ניסיתי לפתוח אותו אבל לא הצלחתי כי היה נעול ואחרי זה שאלתי, "יש שם מישהו?" לא היתה תשובה, התכופפתי כלפי מטה, רציתי לראות אם יש משהו בפנים, יש רווח בין הריצפה לבין החלק התחתון של הדלת וניסיתי להסתכל לראות אם יש משהו ואז ראיתי רגליים של ילדה עם נעלי אולסטאר לא זוכרת באיזה צבע וגם ראיתי טיפות קטנות של דם על הריצפה לפני הנעליים כמה ס"מ לפניהם אולי 30 ס"מ אני לא בטוחה, אחרי זה שאלתי "הכל בסדר?" לא היתה תשובה, לקחתי נייר מתא השירותים הראשון, יצאתי וניקיתי את הפנים ואת הנייר זרקתי בפח מחוץ לשירותים, הלכתי משם ויצאתי לכיוון שער בית הספר, שם פגשתי את נXX גיXXX שלומדת בכיתה שלי, היתה ליד ההסעות, אמרתי לה שראיתי משהו מה זה מפחיד ליד השירותים אמרתי לה ראיתי טיפות של דם ורגליים של ילדה והיא אמרה לי, "אל תדאגי בטח היא קיבלה מחזור", ואמרתי אולי באמת היא קיבלה מחזור והלכנו הביתה.
ש. אמרת קודם שניסית לפתוח את התא השני מהסוף וכי התא היה נעול וראית כתמי דם ורגליים של ילדה, למה ניסית להיכנס דווקא לתא זה?
ת. אני רגילה תמיד להכנס בדרך כלל לתא זה, התא השני מהסוף וגם הפעם רציתי להכנס אליו ולקחת משם את הנייר.
ש. אמרת שראית כתמי דם ושאלת אם הכל בסדר ולא היתה תשובה האם חוץ למספר על כך לנוי סיפרת על כך למישהו מהמורים או כל אדם אחר?
ת. לא, חשבתי זה מחזור לא חשבתי שזה משהו נורא.
ש. באיזה שעה היית בשירותי הבנות של חטיבת כיתות י, באיזה שעה ראית את מה שסיפרת לי כעת?
ת. שתיים וחמישה 14:05
ש. אך את יודעת שזו השעה?
ת. הסתכלתי בשעון של הפאלפון ונדמה לי שהשעה היתה שתיים וחמישה או שתיים ועשר דקות
ש. מתי נודע לך לראשונה שתאיר ראדה המנוחה נרצחה?
ת. בערב בערך בשעה שבע בערב, הגעתי לבית הספר היינו במדצים ואמרו לנו שתאיר ראדה נעדרת ומחפשים אותה ואז הלכתי לפינת החי שנמצאת ליד בית ספר שדה והתקשרתי לחברה ואמרו לי שעלו לבית ספר גולן והגעתי לבית ספר ושם אמרו לנו שנלך לבית של גליXX שהיא האחראית המחול או שמשהו כזה כי קרה משהו ואז שם ראיתי ילדות שיוצאות בוכות מהבית של גליXX ושאלתי מה קרה? אמרו תכנסי תראי בטלויזיה אמרו שיש חשד לרצח של תאיר.
ש. האם בעת שעלית לשירותי הבנות של שכבת כיתות י האם ראית אדם כלשהו באזור או מישהו שעולה או יורד במדרגות או אדם כלשהו בתוך השירותים?
ת. לא
ש. האם חוץ משני תאי שירותים שראית שהיו נעולים האחרון וזה שלפניו, האם היו עוד תאי שירותים נעולים חוץ מהתא ממנו לקחת את הנייר?
ת. אני ראיתי שהתא הראשון וגם השני שניהם היו פתוחים.
ש. האם ראית אדם כלשהו הן אדם מבוגר והן קטין שהתנהג בצורה חריגה, שונה מהרגיל ביום הרצח באיזור בית הספר נופי גולן?
ת. לא
ש. האם ידוע לך מי ביצע את הרצח?
ת. לא
ש. האם ידוע לך אם תאיר ראדה המנוחה היתה מסוכסכת עם מישהו?
ת. לא יודעת
ש. האם לך היה סכסוך כל שהוא עם תאיר? לא, אף פעם.
ש. מהיא הסיבה שבנות כיתה ט משתמשות בשירותי הבנות של שכבת כיתות י?
ת. כי אין שירותים בשכבת כיתות ט, יש רק לבנים ולמורות, בנות כיתה ט עולות לשירותי כיתות י.
ש. אמרת מקודם שהתכופפת והסתכלת ברווח שבין הריצפה לדלת התא בו ראית רגליים של ילדה האם בעת שהסתכלת האם הסתכלת על כל ריצפת תא השירותים האם ראית או הבחנת ברגלי או בנוכחות אדם אדם נוסף באותו תא שירותים?
ת. ראיתי קצת, לא ראיתי את כל הריצפה של חדר השירותים ראיתי רק את החלק הקדמי והספקתי לראות רק את הרגליים ואת נעלי האולסטאר שאמרתי לך
ש. האם את בטוחה שראית נעלי אולסטאר או שאולי שמעת שהמנוחה נעלה נעלי אולסטאר ובשל זאת את אומרת שראית נעלי אולסטאר?
ת. לא, אני ראיתי את נעלי האולסטאר.
ש. האם הבחנת אם ברגליים היו גרביים האם הבחנת במכנסיים או בחצאית מעל לנעליים שראית?
ת. לא, שמתי לב רק לנעליים.
ש. אמרת שהסתכלת ברווח שבין הריצפה לדלת התא איזה גובה מהרגליים הצלחת לראות?
ת. לא התכופפתי הרבה, ראיתי רק עד גובה הנעליים גם את הרגליים עצמם לא ראיתי, ראיתי רק את הנעליים.
ש. היכן היו הנעלים ממוקמים לעומת האסלה של השירותים איזה חלק מהנעליים ראית? הקדמי? האחורי?
ת. אני עמדתי מול תא השירותים, התכופפתי ראיתי שהנעליים, 2 הנעליים נוטות לכיוון ימינה מהכיוון שאני עמדתי ומבחינת זאת שישבה על האסלה, הרגליים נטו לכיוון שמאל, אני ראיתי את החלק הקדמי של הנעליים וחלק מהצד שלהם.
ש. את אומרת שראית רק נעליים אך את יודעת שמה שראית אלו נעליים של ילדה ולא של ילד?
ת. קודם כל, כי מדובר בשירותים של בנות וגם בגלל שנראה לי שמדובר בנעליים בגודל 36 או 37 ושיערתי שזה של ילדה.
ש. האם שמעת איזה שהוא רעש מרגע שעלית לשירותי הבנות בשכבת כיתות י ועד שעזבת את המבנה בזמן שראית מה שתיארת כעת בעדות?
ת. לא
ש. האם קרה לך מקרה בעבר שבו ראית כתמי דם כפי שתארת קודם לכן בשירותי נשים ואני מתכוון לא רק בשירותים בבית הספר אלא בכל מקום אחר?
ת. לא
ש. האם את בטוחה שמה שתיארת שראית בשירותי הבנות אכן קרה ביום הרצח של המנוחה?
ת. כן אני בטוחה
ש. האם יש לך מה להוסיף?
ת. רק שלפי דעתי זה לא מבוגר זה שעשה את זה, אני חושבת תלמידים עשו את זה לא יודעת מי, אם הייתי יודעת הייתי באה ואומרת.
העדות הוקראה בפניו/ה ואושרה כנכונה בחתימת ידו/ה (סיום העדות בשעה 13:33:37)

 


הערת האתר: במידה ומופיעה * כדאי להשוות מול המסמך המקורי
דרג מאמר זה:
5/5
Section 1
Section 2
Section 3