ת/167 המשטרה לזדורוב – 'איך אתה מסביר שבאף אחת מהחקירות לא הודעת שראית דם בשירותי בנים, למרות שידעת שהנך חשוד ברצח ושחפציך נבדקים ברמה המיקרוביולוגית במעבדה ויתכן ותמצאנה ראיות שמפלילות אותך?' חקירה באזהרה מספר 4 בעברית ורוסית

14/12/2007  ההודעה מס' 04
תורגם מרוסית ע"י רפ"ק סטריז'בסקי  א – 975953 אח"מ גליל

אני רפ"ק סטריזבסקי א. עומד לחקור אותך, רומן זדורוב כחשוד ברצח תאיר ראדה בבניין של בית ספר נופי גולן בתאריך 06/12/2006.
אין אתה חייב להשיב לשאלות, כל אשר תאמר עשוי לשמש ראיה נגדך. הימנעות מלהשיב לשאלות יכולה לחזק ראיות נגדך

                                         חתימת החשוד                                                                חתימת החוקר

ש. כל מה שסיפרת בחקירה עד היום זה אמת?
ת. כן הכל

ש. יש משהו שאתה רוצה להוסיף
ת. כן, יש, ראיתי טיפות של דם בשירותים קרוב למקלט איפה שעבדתי, זה היה ביום רבעי* 06/12/2006 בין 14:00-14:30, כי בשעה 13:00 ומשהו הביאו לי דבק (אלx דעx), ואני הלכתי לעבוד במקלט. סיימתי קרוב לשתיים.
משהו כמו בשתיים – שתיים שלושים – הלכתי לשירותי בנים בקומה הראשונה איפה שאני עובד.
אחרי שמלאתי מים – נכנסתי לשירותים – לתא הראשון מהדלת –  לעשות צרכים (להשתין) וראיתי בתוך התא טיפות של דם.

ש. צייר לי סקיצה של השירותים ושל התא של שירותים איפה שראית דם (10:10 החשוד מצייר סקיצה – חתימת החוקר
10:25 אני מקבל מידי החשוד סקיצה של שירותי בנים מסמנה בר.ת.  שמי ומצרף לחומר חקירה).

ש. איך אתה מסביר שבאף אחת מהחקירות לא הודעת שראית דם בשירותי בנים, למרות שידעת שהנך חשוד ברצח ושחפציך נבדקים ברמה המיקרוביולוגית במעבדה ויתכן ותמצאנה ראיות שמפלילות אותך?
ת. אני כל הזמן חושב ומנסה להיזכר על היום הזה ומשחזר איך עבר היום, בגלל זה נזכרתי שראיתי דם וכעת נזכרתי איפה בדיוק ומאיזהו שעה בדיוק.

ש. אני רושם נכון?
ת. אני כולי רועד בגלל הרצח הזה שלא ביצעתי אותו ומהחקירות

ש. אתמול סיפרת לי אחרי הארכת מעצרך שפגשת את מיכאx ולקחת ממנו מפתחות של המקלט מס' 4, יש עוד מקומות כלשהם בבית הספר שהיית בהם ב – 06/12/2006  ולא סיפרת על כך בחקירה?
ת. כן יש, הלכתי למקלט מס' 3 ובדקתי שלא נשארה פסולת בניין מעבודתי כי אני הייתי משאיר את הפסולת עד לסוף של כל העבודה וניקיתי את הפסולת רק בסוף היום. לא היה שם פסולת כנראה שמישהו אחר ניקה. המיקלט מס' 3 היה סגור. אחרי זה נכנסתי לשירותים, איפה שראיתי דם.
ירדתי למקלט מס' 2, לקחתי כבל מאריך ופטישון עם מיקסר כדי להכין דבק. הכנתי דבק במקלט מס' 2 והשמתי* את הכלים, תוך כדי שאני משען* אותם על הקיר ליד המשאבה החשמלית.
הלכתי למקלט מס' 4 (בערך ב 14:25-14:30) – לבדוק אם הוא פתוח או לא. הוא היה סגור.
בדרך למשרד אנשי אחזקה, התקרבתי למקלט מס' 3. כשירדתי לדלת של המקלט הזה ראיתי שהיא סגורה, עליתי והלכתי למשרד של אנשי אחזקה, שם היה מיכאx ביקשתי ממנו מפתח של מקלט מס' 4, הוא נתן לי מפתח ואמר שבקרוב הולך וביקש להחזיר לו את המפתח למחרת, אמרתי שיספיק לי חצי שעה ואני אחזיר לו את המפתח. 
הלכתי למקלט מס' 4 פתחתי אותו, הדלקתי אור בכל מקום והורדתי מידות של הפנלים, זה היה משהו כמו 14:40.
חזרתי למקלט מס' 2 בלי שאני נועל מקלט מס' 4, במקלט מס' 2 חתכתי את הפנלים לפי המידות, לקחתי אותם והדבק והלכתי למקלט מס' 4 לסיים אותם.
עשיתי אותם משהו כמו ב – 14:50, כי עושים את הפנלים מהר. סגרתי מקלט מס' 4 במנעול והלכתי למיכאx להחזיר את המפתח.
שם במשרד חוץ ממיכאx היה עוד מישהו, יתכן שזה היה דתי שעובד איתו במשרד עם המחשב, (החשוד מציין לו"ז וסקיצת תנועותיו בבית הספר 06/12/2006 – חתימת החוקר    11:20 אני מקבל ממנו את הסקיצה ומצרף לחומר חקירה – חתימת החוקר) 11:23 המשך החקירה

ש. אך אתה מסביר את העובדה שאלx דעx טוען בחקירה שהתקשרת אליו ב – 10:00 והוא הביא לך את הדבק באזור ה – 11:00?
ת. הוא טועה בזמן, שייחקר מחדש, התקשרתי לאלx דעx ב – 12:20-12:40 וזה אפשר לבדוק בתדפיס של התקשרויות מהטלפון שלי 054-0XXXXX הטלפון הזה לא על שמי. זה ביג טוק.
חיכיתי לדבק בחוץ ליד השומרים וראיתי באיזו שעה הם התחלפו, זה היה ב – 12:50-13:00. בערך מ – 12:40 עד 13:15 הייתי ליד השומרים וחיכיתי להבאת הדבק. כשאלx דעx הביא את הדבק ברכבו ישבו שלושה: אלx דעx, נאג'x ומישהו שלישי שאיני מכיר, לקחתי דבק, אמרתי שלום עם נאג'x והלכתי לעבוד במקלט נכנסתי למקלט מס' 2   13:20:13:25 ועבדתי שם עד 14:00,  עליתי לשירותים (שירותי בנים קרוב למקלט מס' 2 מלאתי מים, השתנתי וראיתי שם את הדם)
לא ייחסתי חשיבות לדם הזה כי חשבתי שפשוט ילדים הלכו מכות, לפני זה אף פעם לא ראיתי דם בשירותים של בית הספר הזה.

ש. איפה לדעתך ניתן לאתר על חפציך דם שאינו שלך?
ת. על החולצה, כי אני עבדתי בה, אני חושב על הסוליות הנעליים כי הלכתי בהם, על החגורה לא נראה לי, על הפטישון כי אני עובד אתו, על הכבל, אני לא חושב שעל הכלים יש דם אבל גם אם יש אז לא בכמויות גדולות. קרוב לוודאי אם אותר דם שאינו שלי אז זה היה יכול להיות על החולצה ועל הנעליים. על החולצה כי יכולתי להמרח על הקיר אם היה שם דם ואני לא ראיתי אותו. ובנעליים כי יכולתי לדרוך. לא שמתי לב אם היה דם על קיר השירותים. על הרצפה היה בוודאות.

*איך אתה מסביר שהדם היה יכול להגיע על הכלים בהתייחס לכמות הדם בשירותי הבנים שתיארת בעצמך
ת. אני חושב שהדם שאינו שלי יכול להימצא על הסכין שלי (אשר כל הזמן היה אצלי על החגורה בתוך הנרתיק ברגע שביקרתי בשירותים), זה הסכין עם ידית בצבעים צהוב-שחור. הסכין הוחרם מאצלי יחד עם הנרתיק. אני חושב כך שאם לכלכתי את היד בדמו של מישהו אז יכולתי להעתיק את הדם על הסכין הזה, כי אני חתכתי אתו שקית של דבק במקלט אחרי ביקור בשירותים. 
אני לא שטפתי ידיים אחרי שיצאתי מהשירותים, אם מצאו דם על הסכין שלי אז זה יכול להיות רק על הידית או על כפתור של הזזת הלהב. לא יכולים למצוא דם על הלהב כי אני החלפתי אותו בסכין הזה פעמיים-שלוש, מדייק.. החלפתי להב אחרי 06/12/0*  ב – 10/12/2006 כשעבדתי אצל ראובx ו ב – 11/12/2006 גם אצל ראובx.

ש. האם החלפת את להב הסכין ב 06/12/2006?
ת. שברתי אותו (את הקצה של הלהב שיהיה חד יותר) יתכן והחלפתי. את הלהב שהוחלף זרקתי ליד המקלט, ליד הדלת מצד החיצוני.

ש. הסברת שדם שאינו שלך יכול להימצא על הסכין שלך אבל לא על הלהב אלא רק על הידית, כי החלפת את הלהב ב – 10/12/2006 וב 11/12/2006 האם זאת סיבה היחידה שבגללה דם שאינו שלך לא יכול להימצא על להב של הסכין שלך?
ת. כן, היחידה, אבל אני רוצה להוסיף: הדם שאינו שלי היה יכול להגיע על להב של הסכין שלי כשלקחתי את הלהב החדש מהחפיסה והחלפתי אותו. הדם שאינו שלי היה יכול להישאר גם על החפיסה עם להבים בתיק השחור שלי.
אני משער שיכול להימצא דם שאינו שלי על להב של הסכין שלי עם ידית בצבעים שחור – צהוב כי אני החלפתי בו את הלהב בידיי ב 06/12/2006

ש. נזכרת בוודאות שהחלפת את הלהב הסכין ב – 06/12/2006?
ת. כן זה היה אחרי שחזרתי מהשירותים ב 14:05-14:10 שברתי חתיכה של הלהב, חתכתי את השקית לקחתי פטישון והתחלתי להכין דבק

ש. אם אתה מאפשר שדם שאינו שלך יכול להימצא על להבים של הסכין – תסביר לגבי מקור של הדם.
ת. אחרי שיצאתי מהשירותים יכולתי לגעת בידי בידית של השירותים ויתכן שהיה עליה דם ואני לא שמתי לב על זה רק אם אני נגעתי ביד בטיפות דם שאינו שלי, אז יתכן והעתקתי אותו גם על הסכין וגם על הלהבים שלו, אבל בכמויות מיקרוסקופיות. יותר לא יכולתי להשאיר איפה שהו*. סגרתי את דלת של המקלט כשחזרתי משרותי הבנים. יתכן – ויש סימני דם על ידית המקלט.

ש. האם נגעת בדם עם ידייך ב – 06/12/2006?
ת. בכוונה – לא. אולי – רק במקרה ורק בשירותי בנים. אבל לי זה לא ידוע
אין לי מה להוסיף חוץ מזה.

ההודעה הוקראה ע"י החשוד ואושרה כנכונה בחתימת ידו
12:30 חתימת החשוד                                                           חתימת החוקר


הערת האתר: במידה ומופיעה * כדאי להשוות מול המסמך המקורי
דרג מאמר זה:
5/5
Section 1
Section 2
Section 3